Loading...

Niemiecki branżowy/specjalistyczny

Aktywne filtry

Niemiecki branżowy/specjalistyczny | Zajączek Uczy

Nauka słownictwa wraz z licznymi ćwiczeniami doskonalącymi umiejętności językowe z zakresu medycyny, prawa i informatyki.

Kurs dedykowany w szczególności studentom kierunków takich jak: medycyna, prawo oraz informatyka, jak również osobom myślącym o pracy za granicą lub tam pracującym.

 

Z nami się nauczysz

Mówienie

Podczas lekcji uczymy i doskonalimy w szczególności takie umiejętności jak:

 • rozmowy i dyskusje na tematy dotyczące codziennych spraw związanych z wykonywaniem zawodu lekarza, prawnika lub informatyka
 • odpowiadanie na pytania w sytuacjach zawodowych, np. kontakty lekarz – pacjent, prawnik - klient
 • płynne wyrażanie swoich opinii na tematy związane z wykonywanym zawodem
 • konstruowanie własnych propozycji oraz samodzielne prezentowanie zagadnień związanych z wykonywanym zawodem/z daną dziedziną szerszej publiczności
 • skuteczne i swobodne posługiwanie się językiem niemieckim w kontaktach zawodowych, podczas praktyk zawodowych lub podczas zajęć
 • wyjaśnianie swojego stanowiska w sprawach będących przedmiotem dyskusji, rozważanie wad i zalet różnych rozwiązań

Słuchanie

Ćwiczenie m. in. umiejętności:

 • słuchania komunikatów, krótkich wykładów, nieformalnych rozmów oraz dyskusji radiowych
 • słuchanie objaśnień naukowych zagadnień z danej branży w języku niemieckim
 • wychwytywania głównych punktów wypowiedzi i ważnych szczegółów

Pisanie

Liczne ćwiczenia doskonalące i utrwalające m. in. następujące umiejętności:

 • pisanie prywatnych i oficjalnych wiadomości mailowych dotyczących wykonywanego zawodu, danej branży
 • pisanie listów oficjalnych i nieoficjalnych, np. kontaktów lekarz - pacjent
 • pisemne wyrażanie swoich opinii w formie notatki służbowej
 • formułowanie jasnych, dobrze zbudowanych, szczegółowych, dotyczących złożonych problemów wypowiedzi

Czytanie

Zdobywanie umiejętności i biegłości m. in. w:

 • rozumieniu pism z zakresu prawa, m. in. pozew, wezwanie do zapłaty, różnego rodzaju wniosków, umów, wyroków itp.
 • rozumieniu pism z zakresu medycyny, m. in. zaleceń lekarskich, recept, opisów leków, instrukcji
 • rozumieniu pism z zakresu informatyki, m .in. umów z klientami, projektowaniem stron
 • wychwytywaniu najważniejszych informacji, istotnych szczegółów oraz poglądów i opinii
 • rozumieniu szerokiego zakresu trudnych, dłuższych tekstów, dostrzeganiu także ukrytych znaczeń, wyrażeń pośrednich

 

Poznaj nas lepiej

Niemiecki branżowy - specjalistyczny

Dlaczego nauka języka niemieckiego branżowego pod kątem konkretnej specjalności jest tak istotna?

Powodów jest wiele, a to najważniejsze korzyści:

 • Efektywność: Zakres słownictwa w danym języku - aby posiadać biegłość na poziomie native speakera, to wartości rzędu 15-20 tysięcy słów. Przed rozpoczęciem zajęć prowadzimy krótki wywiad dotyczący posiadanej wiedzy oraz celu do jakiego wspólnie dążymy. Prawidłowo ustalony plan nauki pozwala nam efektywnie wykorzystać czas na lekcjach oraz przygotować odpowiednie zadania do samodzielnej nauki.
 • Wiarygodność: W pracy lub w biznesowym środowisku znajomość języka specjalistycznego jest standardem. Bogaty zasób słownictwa branżowego kreuje nasz profesjonalny wizerunek wobec współpracowników oraz klientów.
 • Wiedza: Poznawanie branżowego słownictwa to rozwój, który zaprocentuje w przyszłości i w budowaniu kariery zawodowej. Stałe poszerzanie swojej wiedzy i stawianie coraz trudniejszych wyzwań są podstawą do samorozwoju, który jest niezwykle istotny jeśli chcemy osiągnąć sukces.

 

Niemiecki specjalistyczny – rozwijaj się w swojej branży!

Jeśli jesteś na tej stronie prawdopodobnie szukasz lekcji, które pomogą Ci opanować niemieckie słownictwo w danej specjalizacji, jak medycyna, prawo czy informatyka. Świetnie trafiłeś, w Zajączek Uczy prowadzimy zajęcia na których poznasz nowe wyrażenia i dowiesz się jak rozmawiać z klientami. Nauka języka obcego nie kończy się tylko na podstawowych dialogach odbywanych na przykład w sklepie i nauczeniu się słówek oraz zwrotów. Jeżeli chcesz długoterminowo mieszkać i pracować w Niemczech, znajomość specjalistycznych wyrażeń jest niezbędna. Dzięki temu zyskasz możliwość pracy w najlepszych firmach i będziesz miał zdecydowanie ułatwioną komunikację z ludźmi z krajów niemieckojęzycznych. Na dodatek otworzy się dla Ciebie szansa przystępowania do egzaminów branżowych, zwłaszcza jeśli są one częścią ścieżki kariery w danym obszarze. Nauka specjalistycznych zwrotów niesie ze sobą wiele plusów – odkryj je, decydując się na lekcje w Zajączek Uczy!

 

Co dokładnie daje znajomość branżowego niemieckiego?

Praca w Niemczech jest praktycznie zawsze bardzo opłacalna, a im większe masz kompetencje, tym lepsze oferty pracy na Ciebie czekają. Pracodawcy niezwykle przychylnie patrzą na aplikujących, którzy mogą pochwalić się znajomością języków obcych. A jeśli masz szczególnie rozwinięte umiejętności lingwistyczne, to możesz wybierać spośród opcji zatrudnienia i zdecydować się na tę najbardziej opłacalną. Opanowanie specjalistycznego niemieckiego jest jedną z tych cech, która może Cię wybić na rynku pracy. To ogromna szansa na zdobycie posady w profesjonalnych firmach zajmujących się daną branżą. W Zajączek Uczy prowadzimy zajęcia głównie dla trzech dziedzin – medycyny, prawa oraz informatyki. W zakresie opieki zdrowotnej dzięki znajomości fachowych zwrotów możesz bez problemu porozumiewać się z pacjentami, posługując się dokładnymi nazwami chorób i przygotowując dokumentację medyczną. Dzięki niemieckiemu językowi prawniczemu jesteś w stanie całkowicie zrozumieć i analizować najróżniejsze pisma oraz przeprowadzać negocjacje. Natomiast, jeśli chodzi o informatykę to specjalistyczne słownictwo w tej dziedzinie pomoże Ci opanować język techniczny i dogadać się z innymi pracownikami.

Ogromnym plusem znajomości języka niemieckiego specjalistycznego oprócz zwiększonych szans zawodowych jest możliwość dostępu do najróżniejszych źródeł i publikacji w danej dziedzinie. Dzięki temu możesz doskonalić swoje umiejętności branżowe i podnosić swoje kwalifikacje poprzez pogłębianie wiedzy. Inną korzyścią wynikającą z biegłego posługiwania się branżowymi zwrotami jest precyzyjność w wyrażaniu się w kwestiach specyficznych dla danego rynku. Nie musisz mieć wtedy obaw, że nie zrozumiesz się z klientem albo innymi pracownikami. Powiązana jest z tym kolejna zaleta – wzrost pewności siebie w sytuacjach zawodowych. Z racji tego, że będziesz znać wszystkie specjalistyczne wyrażenia, nic nie będzie wstanie Cię zaskoczyć i podczas spotkań, prezentacji czy negocjacji bez problemu porozumiesz się z innymi osobami.

Znajomość języka niemieckiego i jego słownictwa dla danej dziedziny posiada wręcz niezliczone pozytywy. Od możliwości samorozwoju po lepszą integrację z innymi ludźmi – wszystko zależy od tego, w którą stronę zdecydujesz się pójść. Ważny jest jednak wybór lekcji, na których poznasz sekrety branżowego niemieckiego, dlatego sprawdź ofertę zajęć w Zajączek Uczy!

 

Rozwijaj się w swojej specjalizacji z naszą pomocą!

Zapewniamy lekcje, na których nauczysz się wszystkich niezbędnych zwrotów i przećwiczysz je w realnych sytuacjach z pomocą indywidualnego nauczyciela. Nasze zajęcia są dostosowane do Twoich potrzeb, natomiast każdy Twój problem językowy zostanie przepracowany z lektorem. Równocześnie będziesz rozwijał swoje umiejętności komunikacyjne w przyjaznej atmosferze, która zwiększa efektywność nauki. Mamy już setki zadowolonych klientów – dołącz do nich i skontaktuj się z nami, aby umówić się na pierwsze spotkanie!

 

Nauka języka niemieckiego branżowego w Zajączek Uczy

Lekcje języka niemieckiego w Zajączek Uczy to pełna godzina zegarowa, dostosowana do indywidualnych potrzeb naszych uczniów, podczas których wyjaśniamy wszystkie nieścisłości językowe.

Wybierz wygodną dla Ciebie lekcje i zaczynamy! W ofercie znajdziesz:

 • pojedyncze lekcje: Każda lekcja to 60 minut wypełnionych ćwiczeniami z języka niemieckiego, na lekcjach pracujemy nad mówieniem, pisaniem, poznajemy nowe słownictwo oraz uczymy gramatyki. Pojedyncza lekcja przeznaczona jest dla osób, które chcą zobaczyć jak wyglądają przeprowadzane lekcje lub potrzebują powtórzyć konkretne zagadnienie.
 • pakiet zajęć: Dostępne w formacie 8 lub 12 godzin. Pakiety są korzystniejsze cenowo, a także oferowane są czasowe rabaty dostępne na firmowym blogu oraz koncie facebook.

 

Lekcje w Zajączek Uczy prowadzone są wyłącznie w formie online. Istnieje opcja odwołania zajęć najpóźniej do 4 godzin przed ich rozpoczęciem, przy czym wymagane jest poinformowanie o tym lektora, który prowadzi zajęcia. Wiemy jak ważne jest podejście do drugiej osoby. Zgodnie z profilem zajęć z języka niemieckiego branżowego/specjalistycznego, ćwiczenia dobierane są pod względem indywidualnych potrzeb. Rozumiemy różnice w przyswajaniu wiedzy, dlatego też zapraszamy zarówno osoby doświadczone, jak i tych, którzy niedawno rozpoczęli naukę niemieckiego.

Nasi doświadczeni korepetytorzy są pełni energii, wiedzy i chęci, aby pomóc Państwu w poznawaniu konkretnych zagadnień branżowych z języka niemieckiego. O ich wysokiej skuteczności najlepiej świadczą oceny i opinie zadowolonych klientów. Sprawdź i zobacz, że niemiecki branżowy nie musi być stresujący i wnieść w nasze życie zawodowe wiele korzyści.

Nasz blog

Życzymy udanej majówki i dużo wypoczynku!

Zobacz więcej

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December
Dziś jest nasze wielkie święto! - mamy już 3 lata!

Zobacz więcej

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December
Życzymy wszystkim naszym uczniom, ich rodzinom oraz wszystkim obserwującym radosnych i...

Zobacz więcej

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December
Zobacz więcej wpisów