Loading...

Niemiecki dla dzieci

Aktywne filtry

Niemiecki dla dzieci | Zajączek Uczy

Z nami się nauczysz

Mówienie

 • w zależności od stopnia zaawansowania dziecka liczne ćwiczenia wspomagające wypowiadanie się w języku niemieckim, jak również pomagające pokonać strach przed mówieniem
 • dla najmłodszych nauka mówienia w języku niemieckim z pomocą bajek, zabaw, ćwiczeń obrazkowych, zabaw językowych z maskotką
 • dla dzieci starszych liczne ćwiczenia ułatwiające i zachęcające do mówienia w języku niemieckim
 • solidna pomoc w przygotowaniu do wypowiedzi ustnych w szkole
 • doskonalenie umiejętności płynnego wypowiadania się na temat sytuacji życia codziennego, m. in. opis swojego dnia, przeżyć, potrzeb, zamiarów, pogody

 

Pisanie

 • dla dzieci, które nie potrafią jeszcze pisać - poznawanie literek w języku niemieckim za pomocą tablic obrazkowych i filmów, nauka pisania pierwszych liter/wyrazów
 • dla dzieci starszych liczne ćwiczenia, m. in. krzyżówki, opisy obrazków, tworzenie słowniczków
 • poznawanie podstaw gramatycznych poprzez zabawę oraz liczne ćwiczenia praktyczne
 • pomoc w przygotowaniach do kartkówek, sprawdzianów, jak również poszerzenie wiedzy językowej zdobytej w szkole

 

Słuchanie

 • audycje radiowe dla dzieci wraz z ćwiczeniami dopasowanymi do wieku dziecka
 • oglądanie bajek niemieckojęzycznych z najmłodszymi uczniami, opisywanie wydarzeń, przedstawionych obrazów
 • praca z krótkimi filmikami naukowymi lub dotyczącymi życia codziennego wraz z nauką słownictwa
 • rozwiązywanie licznych zadań na podstawie odsłuchanych tekstów

 

Poznaj nas lepiej

Korzyści z rozpoczęcia nauki języka niemieckiego

Im wcześniej zaczniemy przygodę z językiem obcym, tym szybciej przyniesie ona efekty. Wiek dziecięcy, jak żaden inny sprzyja szybkiemu tempu poznawania języka obcego. Znajduje to również odzwierciedlenie w nauce języka niemieckiego wśród dzieci. Co więcej, również liczne badania naukowe udowadniają, że im wcześniej zostanie rozpoczęta nauka, tym większy obszar mózgu zostaje użyty, a co za tym idzie, lepiej wykorzystywany jest jego potencjał.

Nie od dziś również wiadomo, że bariera językowa potrafi być problemem w kontaktach międzyludzkich. Bez znaczenia pozostaje przy tym, czy jesteśmy dorosłymi ludźmi, czy dziećmi. W każdym wieku z ową barierą możemy mieć do czynienia. Tym samym, nauka języka niemieckiego już na wczesnym etapie życia dziecka jest tak kluczowa w jego rozwoju. Lekcje języka niemieckiego dla dzieci to świetna propozycja, by zaznajomić swoją pociechę z tego typu aktywnością i pomóc jej poznawać świat z szerszej perspektywy.

 

Forma prowadzenia zajęć

Lekcje języka niemieckiego dla dzieci w Zajączek Uczy prowadzą doświadczeni lektorzy, dla których radość najmłodszych w stawianiu pierwszych kroków w języku obcym jest najważniejsza i przynosi im prawdziwe spełnienie w tym co robią. Już od pierwszych zajęć dzieci oswajane są z nowym językiem, a najmłodsze z nich wspierane są dodatkowo pomocnym pluszowym zajączkiem, który pierwsze lekcje uczy się razem z nimi, by z odwagą mogły kształcić się dalej. Nie ma miejsca tutaj na stres i zakłopotanie. Lekcje języka niemieckiego dla dzieci mają sprawiać przyjemność i budzić chęć sięgania po więcej, czym też kierują się nasi lektorzy.

 

Niemiecki dla dzieci – nauka, która sprawia radość!

Niemiecki to obecnie bardzo popularny język, dający ogromne możliwości zarówno na rynku pracy, jak i w wyborze kierunku studiów. Obecnie biegle posługuje się nim około 120 milionów ludzi na całym świecie. Z racji swojej specyfiki całkowite opanowanie go jest niemałym wyzwaniem, ale jak się to osiągnie, satysfakcja jest ogromna. Każdego języka najlepiej jest zacząć uczyć się od dziecka – dzięki temu maluch uczy się rozpoznawać poszczególne akcenty, a dokładając systematyczną pracę jest w stanie bez stresu i skrępowania porozumiewać się w obcej mowie.

 

Dlaczego akurat niemiecki?

Niemcy są jednym z największych graczy na rynku europejskim – znajomość ich języka daje ogromne perspektywy na zatrudnienie, również w krajach gdzie niemiecki jest językiem urzędowym, jak Belgia, Austria czy Szwajcaria. Dodatkowo dzięki temu otwiera się droga do uczelni w tych krajach, możliwość komunikacji z osobami z różnych zakątków świata oraz dogłębne poznanie historii i kultury Niemiec. Jednak niemiecki dla dzieci ma głównie być przyjemnością i zabawą, dzięki użyciu odpowiednich sposobów nauczania, takich jak gry, bajki czy ćwiczenia z obrazkami. Wspomaga to rozwój mózgu i buduje u najmłodszych pewność siebie, przydatną im w przyszłości. Prócz tego, oprócz kompetencji językowych rozwija to również empatię, kreatywność i chęć podejmowania nowych wyzwań.

Bardzo ważny jest wybór nauczycieli języka z odpowiednimi kompetencjami i podejściem – niemiecki jest trudnym językiem, a zawsze trzeba patrzeć na chęci i możliwości dziecka. W Zajączek Uczy skupiamy się przede wszystkim na spokojnym zdobywaniu nowych umiejętności i dążeniu do tego, aby maluch sam miał ochotę mówić. Do każdego ucznia stosujemy indywidualne podejście, dzięki czemu uczy się we własnym tempie, a co najważniejsze, efektywnie. Nasi nauczyciele mają za sobą lata doświadczenia i przekazują wiedzę z pasją i zaangażowaniem. Sprawdź naszą ofertę i już teraz daj swojemu dziecku szansę na świetlaną przyszłość i niesamowite doświadczenia!

 

Trzy kroki do sukcesu

W Zajączek Uczy sukces jest na wyciągnięcie ręki - razem musimy po niego sięgnąć.

 1. Każda nasza lekcja trwa 60 minut, które zostają w pełni wykorzystane na liczne ćwiczenia, zabawy językowe i szereg innych aktywności. Tutaj nie ma czasu na nudę. W Zajączek Uczy zawsze mamy co robić, a język niemiecki daje nam ku temu niezliczone możliwości.
 2. Kluczem naszej pracy z najmłodszymi jest przede wszystkim próba aktywnej rozmowy w języku niemiecku. Zachęcanie dziecka do mówienia bez skrępowania i lęku przed pomyłką. Istotne dla nas jest jednak w szczególności to, by każdy nasz najmłodszy uczeń na początku swojej przygody z językiem niemieckim miał odwagę wyrazić swoje myśli.
 3. Wiemy, że każdy nasz uczeń jest inny, ale każdy bez wyjątku ma to “coś”. Jedni rozumieją dane zagadnienie za pierwszym razem, inni potrzebują powtórzenia, a jeszcze kolejni innego spojrzenia na omawiany temat. To co jednak wszystkich łączy, to chęć nauki języka niemieckiego. Lekcje języka niemieckiego dla dzieci są dopasowywane indywidualnie do każdego dziecka. Już pierwsza lekcja pozwala nam stwierdzić, nad czym musimy pracować oraz jakie materiały przygotować. Również konsultacja telefoniczna z Państwem przed rozpoczęciem współpracy, ułatwia naszym lektorom odpowiednie opracowanie pierwszej lekcji. Zawsze chętnie odpowiadamy też na wszelkie kwestie.

W Zajączek Uczy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i rodziców oferujemy zarówno zajęcia indywidualne, jak i grupowe.

 1. Lekcja indywidualna trwa standardowo 60 minut. Istnieje również możliwość zakupu pakietu 8 lub 12 lekcji, po których zakończeniu możemy dokonać zakupu kolejnych. Pakiety stanowią wygodną alternatywę do cotygodniowego zakupu jednej lekcji oraz posiadają atrakcyjne rabaty.
 2. Lekcja grupowa to również 60 minut nauki języka niemieckiego w małych sześcioosobowych grupach uczniów. Wybór ten może być odpowiedni np. dla rodzeństwa w podobnym wieku, kolegów i koleżanek z przedszkola.

W obu przypadkach, zajęcia odbywają się online za pośrednictwem łatwej w obsłudze i intuicyjnej platformie Google Meet. Forma prowadzenia zajęć jest komfortowa dla naszych uczniów, co ma dla nas ogromne znaczenie.

 

Największe korzyści nauki dla dziecka w Zajączek Uczy

 • radość z nauki języka niemieckiego,
 • zero stresu,
 • maksimum satysfakcji,
 • materiał dopasowany indywidualnie do ucznia,
 • nauka poprzez zabawę,
 • chęć sięgania po więcej i więcej w poznawaniu języka niemieckiego,
 • możliwość wykupienia kolejnych lekcji lub pakietów,
 • możliwość nauki w grupie.

Słowa mogą być najpiękniejsze i najbardziej zachęcające, ale liczy się przecież praktyka. Nie czekaj i skontaktuj się z nami. Czekamy na Ciebie pełni energii do odkrywania językowej przygody!

Nasz blog

Dzisiaj świętujemy niezwykłą siłę, mądrość i piękno - Światowy Dzień Kobiet!

Zobacz więcej

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December
Miejsca u naszych lektorów znikają niczym świeże bułeczki! Zapraszamy chętnych na...

Zobacz więcej

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December
Walentynki są czasem, gdy serca biją mocniej, a uczucia rozkwitają w pełni.

Zobacz więcej

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December
Zobacz więcej wpisów