Loading...

Niemiecki dla studentów

Aktywne filtry

Niemiecki dla studentów | Zajączek Uczy

Z nami się nauczysz

Mówienie

Liczne ćwiczenia doskonalące w szczególności takie umiejętności jak:

 • wypowiadanie się w różnych sprawach, m. in. w szkole, w pracy, na uczelni
 • porozumiewanie się w sytuacjach komunikacyjnych, m. in. podczas odbywania podróży, odwiedzin znajomych, podróży biznesowych w kraju, gdzie mówi się w języku niemieckim
 • doskonalenie umiejętności dłuższych wypowiedzi o sobie, o spędzaniu wolnego czasu, podróżach, zainteresowaniach, na interesujące uczestnika kursu tematy
 • zdobywanie umiejętności wyrażania w języku niemieckim swoich marzeń, zamiarów, planów, opinii wraz z krótkim uzasadnieniem
 • doskonalenie tworzenia spontanicznych i płynnych wypowiedzi, aktywnego brania udziału w dyskusji

Pisanie

Nauka oraz ćwiczenia doskonalące pisanie różnorodnych tekstów, w szczególności z naciskiem na:

 • budowanie spójnych wypowiedzi na powszechnie znane tematy oraz zainteresowania
 • tworzenie wypowiedzi pisemnych na tematy konkretne i abstrakcyjne
 • tworzenie tekstów wyrażających swoje stanowisko w danej sprawie, zawierające zalety i wady danej sytuacji/zjawiska
 • umiejętność samodzielnego pisania e-maili, relacji, notatek, zaproszeń, listów formalnych i nieformalnych, reklamacji itp.

Słuchanie

Nauka oraz liczne ćwiczenia doskonalące rozumienie wypowiedzi rodzimych użytkowników języka, a w szczególności:

 • rozumienia wypowiedzi na różne tematy, m. in. wiadomości, słuchowisk, wypowiedzi naukowych, audycji radiowych itp.
 • rozumienie wypowiedzi rodzimych użytkowników języka niemieckiego, w tym posługujących się dialektem
 • rozwiązywanie licznych zadań prawda/fałsz, abcd
 • budowanie wypowiedzi na tematy poruszane podczas słuchania
 • zadawanie pytań do usłyszanych wypowiedzi

 

Poznaj nas lepiej

Rozpocznij naukę niemieckiego jako student

Lektorat z języka niemieckiego na studiach jest obowiązkowym przedmiotem na większości kierunków co najmniej przez jeden semestr. Niektóre uczelnie wyższe dają możliwość wyboru nauki dodatkowego języka innego niż najpopularniejszy język angielski. W czasie studiów warto pomyśleć o przyszłości i rozwinąć swoje kompetencje. Nauka dodatkowego języka jest świetnym wyborem, który na pewno zaciekawi w przyszłości potencjalnych pracodawców. Większość uczniów w liceum lub szkole podstawowej miało drugi język obcy, który często zaraz po zakończeniu nauki zostaje zapomniany. Może studia to czas by odświeżyć i utrwalić swoją wiedzę wraz z Zajączek Uczy?  

 

Przebieg lekcji

Niemiecki dla studentów w Zajączek Uczy to dopasowane i indywidualne lekcje dostosowane do potrzeb naszych uczniów. W zależności od problemu językowego z jakim przychodzą - przygotowujemy materiały i opracowujemy wspólnie plan nauki. Możemy przygotować skondensowane zajęcia będące wprowadzeniem do języka (ale już od pierwszych zajęć skupiamy się na mowie i przełamaniu bariery w komunikacji), lub zajęcia przypominające dla chętnych, którzy już mieli do czynienia z językiem niemieckim w przeszłości, ale chcą utrwalić swoją wiedzę i pójść o krok dalej. Dbamy o to, by wykorzystać maksymalnie czas, udostępniamy dla kursantów materiały przed lekcjami, aby mogli oni spokojnie się z nimi zapoznać, a także mieć do nich w każdej chwili dostęp.  

 

Lekcje niemieckiego dla studentów mogą odbywać się w dwóch formach:

 • Zajęcia indywidualne - prowadzone 1 na 1 z lektorem. Opracowujemy wspólnie cel, do którego dążymy, a także przygotowujemy plan nauki. Na zajęciach indywidualnych, poza nauką języka niemieckiego, możemy przygotować się do kolokwium lub egzaminu.
 • Zajęcia grupowe - Najczęściej wybierane przez znajomych z kierunków, którzy potrzebują wspólnie przygotować się do kolokwium lub egzaminu. Uczniowie w grupach dobierani są według poziomu zaawansowania języka niemieckiego oraz celu do jakiego dążą.  

 

Niemiecki dla studentów – zdobądź nową wiedzę i odkryj dodatkowe możliwości!

Rozpoczęcie studiów to całkowicie nowy etap w życiu młodego człowieka. Wraz z tym wydarzeniem nadchodzą nowe przedmioty, obowiązki i doświadczenia. Na uczelniach trzeba swobodnie komunikować się w przynajmniej jednym obcym języku – zawsze obowiązuje uczęszczanie na co najmniej jeden lektorat. Prawdą jest jednak, że im więcej znasz obcych języków, tym bardziej jesteś wszechstronny i masz większe szanse na wyróżnienie na rynku pracy. Jeśli interesuje Cię niemiecki, chciałbyś go poznać od zera, albo przypomnieć sobie wiedzę z zeszłych lat zapraszamy do współpracy! Oferujemy wybór pakietów lekcji indywidualnych bądź grupowych, gdzie z pomocą doświadczonych lektorów poznasz wszystkie aspekty języka niemieckiego. Będziesz mógł rozwijać swój umysł i czerpać informacje z niemieckich źródeł – filmów, artykułów i mediów. Słowa nie oddają, jak ogromne możliwości czekają na Ciebie – sprawdź sam, wybierając jeden z pakietów naszych lekcji!

 

Dlaczego warto zdobyć umiejętność biegłego mówienia po niemiecku?

Nauka każdego obcego języka wpływa pozytywnie na rozwinięcie umiejętności komunikacyjnych i zbudowanie pewności siebie. Także satysfakcja, która przychodzi z opanowania tak trudnej mowy jest ogromna. Dzięki znajomości języka niemieckiego możesz zdobyć miejsce na najlepszych uczelniach w Niemczech i mieć możliwość atrakcyjnego zatrudnienia. Większość renomowanych firm docenia wszechstronnych lingwistycznie pracowników i oferuje im stanowiska, od których można rozpocząć budowanie swojej kariery. Jeśli opanujesz język na wystarczającym poziomie, otwiera się dla Ciebie opcja zawodu tłumacza albo nauczyciela niemieckiego, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Będąc studentem, przysługuje Ci wiele ulg i zniżek. Mnóstwo młodych ludzi z tego korzysta i odwiedza wiele obcych krajów, nawiązując nowe znajomości i zdobywając nowe doświadczenia. Znajomość języka niemieckiego może bardzo Ci się przydać w tym aspekcie. Dzięki niemu masz możliwość podróżowania do wszystkich niemieckojęzycznych państw – nie tylko do Niemczech. Możesz również odkryć piękno i kulturę Austrii, Belgii, Lichtensteinu, Luksemburgu i Szwajcarii. Drzwi do odwiedzania wszystkich innych krajów również stoją otworem – znajomość niemieckiego znacznie ułatwi Ci komunikację. Dodatkowo na wielu uczelniach funkcjonują programy studenckich wymian, gdzie możesz na własnej skórze poznać styl życia i codzienność w innych krajach. Takie doświadczenia umożliwiają poszerzenie swoich horyzontów, poznanie ciekawych ludzi i całkowicie nowych perspektyw.

Kolejnym profitem wynikającym ze statusu studenta i opanowania języka niemieckiego jest szansa na staże i praktyki w niemieckojęzycznych firmach. Pozwala to na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego, zrozumienie funkcjonowania międzynarodowego rynku pracy oraz globalnych trendów i równocześnie doskonalenie swojego języka. Oprócz tego, daje to niepowtarzalną okazję nauki od najlepszych specjalistów w branży i nawiązywania kontaktów, które mogą okazać się bardzo przydatne w przyszłości. Niemieckie firmy często inwestują w nowe techniki i badania naukowe, co oznacza, że możesz być świadkiem najnowszych innowacji i technologii w danych dziedzinach. Praktyki są dużym wyzwaniem i wymagają zaangażowania, ale sam widzisz, jak ogromne są płynące z nich korzyści.

 

Kształtuj swoje jutro wraz z Zajączek Uczy!

Dzięki naszym lekcjom dogłębnie poznasz wszystkie sekrety języka niemieckiego i otworzysz sobie szansę na nowe możliwości podróżowania, pracy, nauki oraz stażu. Oferujemy zajęcia w przyjaznej atmosferze i atrakcyjnej cenie, gdzie we własnym tempie nauczysz się rozmowy, czytania i pisania po niemiecku. Nasi lektorzy dbają o indywidualne podejście i zapewniają dostęp do materiałów, z którymi nauka nie będzie nudna. Gwarantujemy, że po pierwszych lekcjach przekonasz się, jak bardzo język naszych sąsiadów jest interesujący i jak wiele posiada zalet. Skontaktuj się z nami i rozpocznij całkowicie nową przygodę!

 

Korzyści z lekcji niemieckiego dla studentów

Główną zaletą lekcji niemieckiego dla studentów w Zajączek Uczy jest wysoka efektywność nauki, jaką potwierdzają nasi zadowoleni uczniowie oraz oszczędność czasu poprzez formę online prowadzonych lekcji. Zajęcia są elastyczne - jeśli uczeń ma więcej nauki na studiach i nie ma czasu na lekcje, w każdej chwili może je przełożyć na inny dzień (ale nie później niż 4 godziny przed lekcją).

 

Stawiamy w trakcie lekcji na merytorykę połączoną z odrobiną luzu. W Zajączek Uczy posiadamy doświadczoną kadrę lektorów języka niemieckiego. Do każdych zajęć podchodzimy z pełnym profesjonalizmem i chęcią przekazania wiedzy naszym uczniom. Zajączek Uczy - korepetycje z języka niemieckiego - budujemy i rozwijamy dzięki poleceniom setek zadowolonych uczniów, którym pomogliśmy i tym, którzy dalej rozwijają swoje umiejętności językowe razem z nami.

Nasz blog

Wszystkiego najlepszego dla naszych najmłodszych uczniów!

Zobacz więcej

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December

Dzień mamy 2024

Wszystkiego najlepszego dla Mam z okazji ich wyjątkowego święta!

Zobacz więcej

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December
Życzymy udanej majówki i dużo wypoczynku!

Zobacz więcej

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December
Zobacz więcej wpisów